Daarom begon in september 2024 een groep statushouders in de Arbeidsmarktregio Drenthe met de Ondernemersschool voor Statushouders van Qredits.
Qredits biedt, samen met de KVK, gemeenten en Vluchtelingenwerk Nederland, hulp aan statushouders om hen wegwijs te maken in het Nederlandse ondernemersklimaat. Dit project wordt mede mogelijk gemaakt door de Council of Europe Development Bank (CEB) en gefinancierd door de Europese Unie.
De Ondernemersschool bestond uit 15 bijeenkomsten, waarvan 13 lessen van 3 uur. Elke deelnemer kreeg een individuele coach. De lessen werden gegeven door een vaste hoofdtrainer, met gasttrainers voor specifieke onderwerpen zoals marketing en financiƫn.
Op 16 januari 2025 presenteerden de deelnemers hun ondernemersplan aan medekandidaten, trainer, coaches en regievoerders van de gemeenten, tijdens een feestelijke eindbijeenkomst. Voor hun deelname ontvingen ze een certificaat. We wensen ze allemaal veel succes met hun ondernemingen!